مارکتینگ پروژه 20 | مرجع فایل های دانلودی - پروژه آماده - پروژه دانشجویی - پاورپوینت آماده
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تحقیق الگو سازی ترمودینامیكی 30 ص

تحقیق الگو سازی ترمودینامیكی 30 ص

تحقیق الگو سازی ترمودینامیكی 30 ص

دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 83 کیلو بایت
تعداد صفحات 30
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق الگو سازی ترمودینامیكی 30 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

الگو سازی ترمودینامیكی از تعادل فاز تركیبات چند تائی:

نكات مؤلف :

محصولهای تجاری بعنوان نمونه مشخص شده اند . چنین شناسایی مورد توصیه یا پشتیبانی توسط موسسه ملی استاندارد و فن آوری نمی باشد؛ نیز توصیه نمی شود كه آنها مورد نیاز بوده و مناسبترین برای رسیدن به هدف هستند .

چكیده :

مقاله حاضر دیدگاه جدیدی از روش CALPHAP و پیشرفتهای اخیر ایجاد شده را به ما میدهد.

تاریخچه مختصری داده شده سپس گسترده (زمینه ) محاسبه های نمودارهای فازی تشریح شده اند.

شرح و توصیفهای ترمودینامیكی بطور معمول در روشهای CALPHAP كه بیان شد، بكار می روند و روشهای بكار رفته مقادیر عددی را برای این توصیفهای مطرح شده ؛ فراهم می كند.

برون یابی سیستمهایی با تركیب بالاتر توضیح داده شده و پیشرفتهای اخیر در كیفیت ارزیابی ؛اثبات شده است .

یك مرور كلی بر ابزار نرم افزاری رایانه ای و داده های موجود ؛ارائه شده است. در نهایت كاربردهای مختلفی از محاسبه های نمودارهای فازی تشریح شده است.

مقدمه :

نمودارهای فازی نمایش دهنده حالت یك ماده بعنوان تابعی از دما و فشار و غلظتهای تركیبهای تشكیل دهنده هستند و بنابراین بطور مكرر بعنوان یك دیده كلی یا راه حل برای طراحی آلیاژها ، گسترش ، پردازش و داده های قابل فهم مورد توجه بوده است. اهمیت نمودارهای فازی توسط انتشار كتابچه های راهنما (Hand Book) نظیر “نمودارهای فازی آلیاژی دوتایی”‌ ؛“ تعادل فازی ،تصاویر بلوری و داده های ترمودینامیكی “آلیاژهای دوتایی” ؛“ نمودارهای تعادلی فازی” انعكاس یافته است؛

“نمودارهای فازی برای سرامیستها ” ؛ “ هند بوك نمودارهای فازی آلیاژ سه تایی ” و“ آلیاژهای سه تایی” نیز كه در ادامه آمده است.

حالت یك ماده با تركیب دوتایی در فشار ثابت میتواند در شكلهای گرافیكی شناخته شده ای از نمودارهای فازی دوتایی ایجاد شوند . برای مواد با تركیبهای سه گانه یك اندازه گیری مضاعف مورد نیاز است تا یك تركیب كامل ایجاد شود . بنابراین ،سیستمهای سه تایی بطور معمول توسط یك سری از بخشها یا پروژه ها ایجاد میشود. به دلیل چند بعدی بود آنها تفسیر نمودار سیستمهای تركیبی بخیر می تواند بسرعت دست و پاگیر برای كاربران موقت اینگونه نمودارها باشد . برای سیستمهای با تركیبهای بیش از سه تا بازنمایی گرافیكی نمودارهای فازی در یك شكل مناسب نه تنها بعنوان چاشنی می باشد بلكه بواسطه نداشتن اطلاعات آزمایشگاهی كافی . مانعی است به هر حال ، مشكل سیستم باز نمایی گرافیكی با تركیبهای زیاد ، برای محاسبه‌های نمودارهای فازی نامرتبط باشد. محاسبه هایی اینچنین می تواند برای مواد مشكلات پر اهمیت باشد.

تاریخچه :

از وقتیكه تنها توسعه جدید در الگو سازی و فن آوری محاسباتی كه محاسبه های رایانه ای تعادل فازی درتركیبات چند گانه تا حد امكان واقعی ایجاد كرده است؛ از زمان ارتباط بین ترمودینامیك و تعادل فازی توسط J.W.Gibbs فراهم شده است . بیش از یك قرن می گذرد Hertz زمینه های شكست كاری Gibbs را خلاصه بندی كرده است اگر چه پایه های ریاضی بنیان نهاده شده به بیش از 30 سال گذشته تا j.J.Van Laa ساختار ریاضی اش را و سیستمهای دوتایی فرضی چاپ كرد . در توصیف فازهای مایع Van Laav جمله های نرم( افزارهای ) وابسته غلظت را بكار برد كه Hildebrand محلول های با قاعده نام نهاد . بیش از 40 سال گذشته بود كه J.L.Meijering محاسبات فضای مخلوط درمایعات چهارتایی و سه تایی را چاپ كرد . مدت كوتاهی در پی آن Meijering این روش در تجزیه ترمودینامیكی سیستم Cr-Cu-Ni بكار گرفت. بطور همزمان Cohen Kaufman محاسبه های ترمودینامیكی در تجزیه و تحلیل تبدیلات مارتنزیتی در سیستم Fe-Ni بكار بردند.

Kaufman كارخود را درباره محاسبه نمودارهای فازی كه شامل نقش فشار بود ؛ ادامه داد.

در سال Bernstein Kanfman :1970 نتایج كلی از محاسبه های نمودارهای فازی را خلاصه بندی كردند و نیز فهرستی از برنامه های رایانه ای برای محاسبه های نمودارهای فازی سه تایی و دو تایی ارائه دادند كه منجر به پایه ریزی روش CALPHAD گردید . (محاسبه نمودارهای فازی ). در سال Kaufman ؛1973 اولین جلسه پروژه گروه بین المللی CALPHAD را سازماندهی كرد. پس از آن گروه CALPHAD از نظر اعضاء گسترش یافت .

قلمروی محاسبه های نمودارهای فازی:

بمنظور غلبه بر مشكل چند بعدی وضع شده توسط سیستم با تركیبات بسیار زیاد ؛ روشهای پیشنهادی هستند كه متناوبا جایگزین اطلاعات نمودارهای فازی مورد نیاز می شوند . در آلیاژهای فولاد زنگ نزن، برای مثال؛ بطور مركب متناوبا بوسیله انتقال تركیبات عناصر پایدار – آهنی كاهش می یابد نظیر (معادل
یا مشابه Cv ) و عناصر پایدار آستینتی نظیر (معادل Ni ) . مجموع معادلهای Cr Ni در پیش بینی فازهای موجود در آلیاژهایی بكار می رود .بایستی توجه نمودكه تقریب نزدیك به اینها محدود به تغییر حالت تركیب برای این است كه از آنها منتج شده اند. مثال دیگر روش PHACOMP است .

كه برای پیش بینی محاسبه Topological close packed)TCP )فازها در سوپر آلیاژها بكار می‌رود. این روش بر اساس نظریه ای است كه هر عنصری یك جای خالی الكترونی مشخص است و مجموع جاهای خالی الكترونی وابسته به TCP فازها در یك آلیاژ می‌‌باشد .

اگر چه این روش برای سوپر آلیاژهای بر اساس Ne بخوبی كار می كند ؛ اصلاحات خاصی مورد نیاز با دیگر سوپر آلیاژها می باشد؛ و به آسانی ممكن نیست كه برای دیگر خانواده آلیاژی بكار رود. از سوی دیگر روش CALPHAD بر اساس حداقل انرژی آزاد سیستم پایه ریزی شده است و بنابراین نه تنها بطور كامل متداول و مرسوم است ؛ بلكه بطور تئوری پر مفهوم می باشد .

تعیین تجربی نمودارهای فازی یك محدودیت زمانی است و عنوان با ارزشی است . این موضوع حتی بیشتر بعنوان عدد افزایش تركیبی بیان شده است . محاسبه نمودارهای فازی كوشش مورد نیاز جهت تعیین چگونگی تعادل در سیستم چند تركیبی را كاهش می دهد .

یك نمودار فازی ابتدایی (مقدماتی) می تواند برون یابی توابع ترمودینامیكی تشكیل زیر سیستم را فراهم كند. این نمودار مقدماتی می تواند در تركیبهای یكسان و تغییر حالتهای دمایی كه اطلاعات بیشتر می تواند با حداقل تلاش آزمایشگاهی فراهم شود بكار رود. این اطلاعات می تواند در اصلاح توابع ترمودینامیكی اصلی بكار رود.

اطلاعات عددی نمودار فازی همچنین بطور مكرر بمنظور عملكرد الگو سازی مورد نیاز است . تا آنجایی كه حتی نمودارهای فازی نمایش تعادل ترمودینامیكی است. كه بخوبی ایجاد كرده كه تعادلهای فازی می تواند تعادل موضعی بمنظور توصیف فازهای میانی سطوح داخلی بكار ببرد.

در چنین موضوعهایی تنها غلظت در این سطوح مشترك اتخاذ شده اند ؛ تابع موارد مورد نیاز تعادل های ترمودینامیكی است.

الگو سازی ترمودینامیكی نمودارهای فازی و الگوسازی كنتیك (Kinetik) بطور موفقیت آمیزی تطبیق داده شده است برای تنوع فرآیندها نظیر كربوراسیون / نیتراسیون و انطباق نفوذ ، حل (تجزیه ) رسوب (محلولهای غیر حلال از محلولهای حلال ) و انجماد .

محاسبه های تعادل فازی ته تنها می تواند درصد فازها و تركیب آنها را ارائه دهد بلكه مقدار حجمی آنتالپی دما dpendence Concentration مرزهای فازی برای كوپل كردن الگوسازی و درشت ساختاری Banerjee etal نمونه ای از چنین كوپلینگ محاسبه های تعادل های فازی الگوهای زیر ساختاری انجماد در گرمای درشت ساختاری و آنالیز جریان مذاب ریخته گری را ارائه داد .

در سالهای اخیر بیان “ ترمودینامیكهای محاسبه ای ” بطور مكرر در جایگاه “‌محاسبه نمودارهای فازی ” بكار رفته است . این بازتاب در اثر آنستكه نمودار فازی تنهایك بخشی از اطلاعاتی است كه می تواند از این محاسبه ها بدست آورد.

الگوها توصیف ترمودینامیك :

جهت محاسبه تعادلهای فازی در سیستمهای چند تركیبی: حداقل انرژی آزاد كل گیبس (G) از همه فازهایی كه در این تعادل تشكیل شده اند مورد لزوم است :

و….

مدیریت

طراح و مدیر مارکتینگ پروژه _ خوشحال میشم که بتوانم قدمی در رشد و برطرف ساختن نیازهای شما عزیزان بردارم.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: